niedziela, 19 czerwca 2011

Co znaczą poszczególne liczby?

JEDEN

Jest liczbą początku, startu, zaczynania czegoś i tworzenia - wzorem Boga, który stworzył świat z niczego, a właściwie ze Swojej myśli. Ludzie oznaczeni liczbą JEDEN są indywidualistami: są niezależni i niepokorni, sami dla siebie ustalają prawa. Mają w sobie ducha pionierów. Właściwe dla siebie miejsce znajdują tam, gdzie coś się zaczyna, gdzie są budowane podstawy rozmaitych dzieł i budowli. Często dosłownie zajmują się budownictwem, projektowaniem, planowaniem. Lubią mieć w życiu jasno wyznaczone cele. Nie tracą energii ani na zbyt rozległe zainteresowania, ani na zbyt szerokie kontakty społeczne. Wolą życie surowe i twarde od wygód i wczasów. Chętnie podejmują się kierowania innymi; jako szefowie są stanowczy, ze skłonnościami do tyranizowania innych; a jako podwładni - trudni i z reguły mają własne, odmienne zdanie w wielu sprawach. Mają silną wolę tworzenia, choć nie są łatwi w codziennym współżyciu.

Imiona, w których najsilniej przejawiają się powyższe właściwości liczby JEDEN, to:

Urszula, Agata, Krystyna, Mikołaj,
Ada, Józef, Daniel.


DWA

Jest liczbą współdziałania i zależności. Ludzie których charakter określa ta liczba, są zgodni i układni, raczej są naśladowcami niż twórcami, łatwo dają się prowadzić, kierować sobą, są też wdzięcznymi odbiorcami rad, wskazówek i nauk. Są pełni wdzięku, ulegli, sympatyczni, łagodni; mają dar wygaszania konfliktów i uspokajania namiętności. DWA to także liczba spokoju i harmonii. Ludzie spod tej liczby łatwo odszukują swoją parę; z każdym znajdują właściwy sposób współdziałania, lubią mieć doradców i niechętnie samodzielnie podejmują decyzje. Zdarza się, że są niezdecydowani, niepewni siebie, zagubieni. Jak ciemną stroną jedynki była tyrania, tak ciemną stroną charakteru dwójki jest pasożytowanie na innych, korzystanie z cudzej energii, a także dwulicowość. Numerologiczne dwójki lepiej się sprawdzają jako wykonawcy niż jako przełożeni.

Charakterystyczne imiona o liczbie DWA to:

Monika, Joanna, Izabela, Alina,
Kamil, Eligiusz, Henryk, Wacław.


TRZY

Jest liczbą sukcesu, twórczości i dawania z siebie tego, co najlepsze. Numerologiczne trójki są pełne wiary w siebie, mają zaufanie do własnych możliwości, czują się szczęściarzami i dzięki temu szczęście przyciągają do siebie z zewnątrz. Działają na innych pobudzająco i ożywczo, są więc atrakcyjne zarówno jako przyjaciele czy wspólnicy, jak i jako partnerzy seksualni. Często ich powodzenie i popularność jest jakby na wyrost i wyprzedza ich rzeczywiste osiągnięcia. Często z tą liczbą związane są różnorodne talenty, a także dar słowa, wymowy i przekonywania innych. Trójki lubią się przechwalać i popisywać, co jest im łatwo wybaczane. Mają ambicje, aby stale być na przedzie, by być w takich miejscach, gdzie dzieją się rzeczy ważne i doniosłe. W życiu często lokują się w reklamie i środkach masowego przekazu, lubią być na widoku. Pewną ich wadą jest łatwe trwonienie energii i swoich talentów, zwykle też robią zbyt wiele różnych rzeczy naraz.

Typowe trójkowe imiona to:

Ewa, Kinga, Marta, Justyna,
Jacek, Kazimierz, Tadeusz, Bolesław.


CZTERY

Jest w naukach ezoterycznych liczbą żywiołu Ziemi i patronuje wszystkiemu, co stabilne, trwałe, ciężkie, konkretne, twarde; co stawia opór i posiada trwałą, sztywną strukturę. Numerologiczne czwórki są wytrwałe i pracowite, uparte i przywiązane do rutyny, do stałych wzorców postępowania. Te niewątpliwe zalety często jednak nie wystarczają, brakuje im bowiem fantazji i rozmachu, jak również wiary w siebie i przekonania o własnej wartości. Brakuje im też radości życia, wigoru i spontaniczności. Dlatego sukces nie przychodzi im łatwo i wiele muszą się w życiu natrudzić. Przy tym lubią być w większości i iść masą; uważają, że cały świat jest taki, jakim oni go sobie wyobrażają. Uważają się za sól ziemi, za najwartościowszą odmianę człowieka, chociaż osobiście mogą mieć mało rzeczy, którymi mogliby się pochwalić. Zaletą ich jest zdrowy rozsądek i dobre wyczucie rzeczywistości: co jest możliwe, a co nierealne.

Imiona mające liczbę CZTERY i wiele z jej wibracji to:

Beata, Jolanta, Karolina, Aleksander,
Łukasz, Piotr, Edward.


PIĘĆ

Jest liczbą namiętności i pasji, zmysłowej rozkoszy, szaleństwa i skrajności. Ludzie nacechowani liczbą PIĘĆ są nerwowi i pobudliwi, wiecznie gnają przed siebie, wszystkiego im w życiu za mało, nie umieją spocząć i powiedzieć: wystarczy. Pędzą życie bogate w zdarzenia i pełne przygód, bywają zazwyczaj namiętnymi wędrowcami, ale trudno jest im znaleźć cel i osiągnąć szczęście. Uwielbiają zmiany i różnorodność doświadczeń. Lubią, jak coś się dzieje, lubią mocne wrażenia, ocieranie się o niebezpieczeństwo, nie gardzą ryzykiem i hazardem. Nie znoszą rutyny i schematów, mała stabilizacja jest ich wrogiem. Próbują w życiu wielu zajęć i sztuk, chociaż w swoich dziedzinach rzadko osiągają doskonałość. Są porywczy, zmienni, kapryśni, żyją pełnią życia, ale są trudni jako życiowi partnerzy, niestali, a ich związki nie trwają długo.

Wśród imion o liczbie PIĘĆ najbardziej typowe są:

Irena, Maryna, Brygida, Adela,
Zuzanna, Krzysztof, Sylwester, Antoni,
Ignacy.


SZÓSTKA

Była ceniona w starożytnej numerologii jako liczba harmonii, równowagi i stabilnego szczęścia. Liczba ta również patronuje przyrodzie i jej cyklom życia: przemianom nocy i dnia, nowiu i pełni, zimy i lata. Ludzie podlegający wpływom szóstki cenią sobie życie w rytmie takiego właśnie cyklicznego czasu: wiecznych powrotów i przemian. Tam gdzie inni widzą chaos i napięcia, oni potrafią dostrzec porządek i harmonijny rozwój. Z natury usposobienie mają spokojne, cenią sobie wszystko to, co trwałe: osiadły tryb życia, domowy spokój, życie rodzinne, miłość do grobowej deski, liczne potomstwo. Z natury są przyjaciółmi życia pod wszystkimi postaciami i często zajmują się pszczelarstwem lub ogrodnictwem, a także leczeniem i uzdrawianiem. Wadą tej liczby jest to, że nie daje takiej wytrwałości jak jedynka lub ósemka i szóstki zbyt łatwo zdają się na los szczęścia i na przyrodzony bieg rzeczy.

Typowe imiona dla liczby SZEŚĆ to:

Helena, Zofia, Sylwia, Małgorzata,
Maciej, Jarosław, Rafał, Ambroży.


SIEDEM

Jest liczbą rzeczy świętych, nie z tego świata. Siódemki żyją w pewnym oderwaniu czy też oddaleniu od rzeczywistości, Zależnie od powołania mogą zostać duchownymi, mistykami, natchnionymi poetami lub też naukowcami od abstrakcyjnych rozważań. Zawsze są uzdolnieni intelektualnie i mają dar widzenia świata z dystansu, dar uogólnień i wyciągania abstrakcyjnych wniosków. Często niechętnie angażują się w zbyt ścisłe związki społeczne, również wartości materialne nie są dla nich zbyt silną pokusą. Wielu wśród nich jest samotników z wyboru.

Imiona, poprzez które najpełniej się wyraża siła liczby siedem, to:

Natalia, Maja, Dorota, Jan,
Jerzy, Witold, Chrystian.


OSIEM

Jest liczbą mocy, władzy, potęgi - i dążenia do niej. Ósemki w skrajnej postaci są owładnięte manią wielkości, żądzą posiadania, pieniędzy i władzy. Oczywiście większość nie przeżywa owych napięć aż tak silnie, niemniej liczba ta oznacza uwikłanie we wszelkie gry, których wynikiem jest sukces lub porażka, gdzie wygrywa się lub ginie. Ósemki dają się wciągnąć w takie gry o sukces. Są uparte i zawzięte. Potrafią myśleć tylko o jednym (na przykład o pieniądzach). W razie potrzeby zdolne do poświęceń, oczekują też i wymagają podobnych ofiar od innych. Budują swoją karierę ciężkim wysiłkiem, uporczywą pracą, długoletnimi staraniami. Jednakże u nich "chcieć" nie zawsze oznacza "mieć" i prócz sukcesów równie często doświadczają smaku porażki.

Mają jednak w sobie wielkie rezerwy sil i w razie klęski potrafią zaczynać z uporem od początku.

Typowe wpływy liczby OSIEM spotykamy w imionach:

Wanda, Jadwiga, Hanna, Róża,
Stefan, Waldemar, Michał, Gabriel.


DZIEWIĘĆ

Wśród liczb prostych stoi na końcu i podsumowuje cały gmach numerologii. I odpowiednio, jest to liczba mistrzostwa, liczba, która skłania do wykraczania poza ograniczenia i do wielkich dokonań, tak w świecie ducha, jak i materii. Dziewiątki są idealistami i romantykami, ale ich plany, pomysły i fantazje dziwnie często trafiają na swój czas i spotykają się z oddźwiękiem u innych ludzi. Swoich celów nie ograniczają do siebie; są to ludzie hojni, uważają, że swoich dóbr nie zdobywają tylko dla siebie, że powinni służyć innym. Czują w sobie nadmiar sił, energii, zdolności, który każe im innych nauczać i dzielić się z nimi. Często obierają karierę naukowców i nauczycieli, artystów i prawodawców. Ale też zdarza się, że żyjąc w mniej sprzyjających okresach historii stają na czele buntów, sieją ferment w zniewolonym społeczeństwie, uczą niezgody na przeciętność, a przez innych ludzi są postrzegani jako niepraktyczni, utopijni marzyciele. Typowa dziewiątka czuje się obywatelem świata i nie ogranicza swojego pola widzenia do najbliższej rodziny czy okolicy.

Imiona dziewiątkowe to:

Maria, Renata, Magdalena, Aleksandra,
Stanisław, Grzegorz, Patryk, Seweryn.

Słońce w znakach ZODIAKU

Dni, w których Słońce wkracza do kolejnych znaków zodiaku:

Baran - 20 lub 21 marca-- Waga - 22 lub 23 września--
Byk - 19 lub 20 kwietnia-- Skorpion - 23 października--
Bliźnięta - 20 lub 21 maja-- Strzelec - 221istopada--
Rak - 21 czerwca-- Koziorożec - 21 lub 22 grudnia--
Lew - 22 lub 23 lipca-- Wodnik - 20 stycznia--
Panna - 22 lub 23 sierpnia-- Ryby - 18 lub l9 lutego

Osoby, które chcą znać swój znak Słońca z absolutną dokładnością, a urodziły się w którymś z dni na pograniczu dwóch znaków, powinny sięgnąć do efemeryd. Jeśli jednak ktoś urodził się w dniu, kiedy słońce było na granicy, wtedy przeważa znak następny - ten, który się zaczyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz